Projekty 2015-2016

Fotografie k projektům školní družiny jsou umístěny v sekci Fotogalerie, určitě se podívejte ...

 

NETRADIČNÍ OLYMPIÁDA   obrazky/olympijske-hry.png

Ve čtvrtek  23. 6. nám paní vychovatelky přichystaly poslední letošní družinovou akci. Tento den je mezinárodním olympijským dnem. Také my jsme se připojili k odkazu hry fair play a vyzkoušeli si netradiční olympijské disciplíny. Soutěžili jsme ve třech disciplínách ve třech stejně silných družstvech, a to v hodu oštěpem (hod špejlí na cíl), v rychlochůzi  (chůze na kbelíčcích) a ve vrhu kouli (lov papírových koulí do kšiltovky). Děti soutěžily v plném nasazení od začátku až do konce. Těm, kterým některá disciplína nešla, pomohli kamarádi z družstva nebo paní vychovatelky. Všichni se cítili spokojeně. Nebylo důležité, které družstvo jak skončilo, každý olympionik byl odměněn.

NOVÍ KAMARÁDI      obrazky/slunicko-slozene-z-vicek-od-pet-lahvi.jpg

Když nám počasí nepřeje, vymýšlíme stále něco nového. Co si tak pořídit nové kamarády? Stačí k tomu jen pár víček od PET láhví , oblečení z boxíku a kamarádi jsou na světě. Mrkněte na ně ve Fotogalerii družiny. Ti ale jsou, co?

 

VYCHÁZKY DO OKOLÍ

Dokud nám počasí nedovolí běhat a hrát si na školní zahradě, budeme chodit na procházky do okolí. Podíváme se, kde bydlí kamarádi, jak se mění příroda s přicházejícím jarem, rozkvétají květiny, začínají si prozpěvovat ptáčci …..

 

DRUŽINOVÉ ČERTOVINY

Ve čtvrtek 3. 12. 2015 proběhly ve školní družině „Čertoviny“. Tomuto dni předcházely velké pekelné přípravy. Malování čertů, výroba papírových řetězů… a samozřejmě příprava čertovských masek. Po celé budově školy bylo připraveno 9 stanovišť, na kterých musely děti plnit pekelné úkoly. Na stanovištích čekaly děti z dramatického kroužku, které byly připraveny pomáhat mladším dětem a samozřejmě kontrolovat splnění daného úkolu. Za nasbírání plného počtu bodů na kartičku, děti dostaly u vrchní pekelnice sladkou odměnu.

 

HRADY, ZÁMKY, ZVÍŘÁTKA

Dnes je venku počasí, kterému se říká psí,
proto asi ten náš pes, z boudy ještě nevylez!
Škaredé počasí nám nedovolilo chodit v zimním období ven, ale nám to až tolik nevadilo. Ve fotogalerii si můžete prohlédnout krásné stavby, hrady a zvířátka, která jsme postavili ze stavebnic a kostek.

ADVENT

Nastal čas adventu. Někteří z nás si vyrobili papírový adventní věnec. Všem se moc povedl a už se těšili na vánoční minidílničku. V dílničce měly pro nás paní vychovatelky připravenou výrobu vánočních přáníček, kapříků a pohyblivých sněhuláků. Podívejte se na fotky jak se nám to podařilo….

 

SPOLEČENSKÉ CHOVÁNÍ - SVATBA

Nezáživné povídání o společenském chování se nám proměnilo ve společenskou událost. Měli jsme svatbu se vším všudy. Podívejte se na fotografie krásné nevěsty a trochu nervozního ženicha, kteří byli úžasnými herci. Dětští novomanželé si svatbu užili se svatebním pochodem, proslovem, výměnou prstenů, prvním novomanželským pohlazením, blahopřáním od kamarádů, ale také oslavou. Moc  jim děkujeme.
Děti ze všech oddělení družiny v Bašce se opravdu chovali po celou dobu předpisově a úkolu hostů se zhostili na jedničku.

 

ZIMNÍ RADOVÁNKY

I když nám letošní zima moc sněhu  nedopřála, přece jen jsme si užili zimních radovánek na školní zahradě.  Někteří se pokoušeli postavit sněhuláky nebo iglu, jiní jen dováděli  a snažili se „zkoulovat nepřítele“. 

 

DEN PLNÝ STRAŠIDEL

Koncem  října jsme se převlékli do masek kostlivců, čarodějnic a jiných strašidel. Společně s ostatními dětmi ze školy jsem prošli obcí s lampióny a svou pouť ukončili v kulturním domě na strašidelném karnevalu. Karneval se nám moc líbil.